• header_vikings_2017_10.png
  • header_vikings_2017_04.png
  • header_vikings_2017_01.png
  • header_vikings_2017_06.png
  • header_vikings_2017_08.png
  • header_vikings_2017_05.png
  • header_vikings_2017_03.png
  • header_vikings_2017_02.png
  • header_vikings_2017_07.png
  • header_vikings_2017_09.png

Děkujeme za podporu:

Hledat na webu:

Počítadlo:

3789279
Dnes
Včera
Minulý měsíc
9
14
399

Florbalové linky:

Přihlášení:

FBC Vikings Kopřivnice - Junioři

Junioři v Krnově skolili lídra a uspěli i nad domácím Krnovem

Dvě vítězství si připsalo kopřivnické družstvo na ligovém turnaji v Krnově. V prvním utkání si Vikingové až překvapivě snadno poradili s lídrem soutěže MVIL Ostrava 7:3. I ve druhém utkání Kopřivnice uspěla, ale utkání se nevyvíjelo zpočátku podle představ. Krnov hnán domácím publikem se ujal vedení 2:0, ale Kopřivnici se v poslední třetině povedl obrat a nakonec zvítězila 4:2. 

1. MVIL Ostrava x FBC Vikings Kopřivnice 3:7 (1:5, 2:1, 0:1)

Kopřivničtí junioři nastoupili proti lídru tabulky naprosto koncentrovaní a připravení. Svoji hru založili na velmi pozorné obraně a důrazném napadání v útočném pásmu. Ve třetí minutě hrají Vikings přesilovku, ale je to paradoxně soupeř, který využívá zaváhání v rozehrávce a z rychlého protiútoku otevírá skóre. O třicet sekund je veseleji. Před soupeřovou brankou vybojuje Honza Toman míč a takovou nemastnou neslanou střelou vyrovnává. Vikingové ožívají a šňůrou pěti branek navyšují výsledek na rozdíl pěti branek. V šesté minutě Kostelnik z levého rohu nahrává před branku a Štefek se nemýlí. O minutu později zatahuje Zátopek míč po pravé straně. Křižná nahrávka na Kostelníka a Kuba vymetl levý horní roh soupeřovy branky. Ve čtrnácté minutě je to opět Kostelník po nahrávce Štefka a je to 4:1. Deset sekund před koncem třetiny nahrává Kostelník z levého rohu na pozici obránce Honzovi Fojtů a ten tvrdou střelou vše prostřelí.

Vikingové i ve druhou třetinu zahajují dobrým výkonem, přesto ve třetí minutě soupeř využívá špatného rozestavení našich hráčů a snižuje na 2:5. O minutu je v nadějné situaci faul na Honzu Tomana a Kostelník se při nařízeném trestném střílení nemýlí. Zcela vyrovnaná hra se přelévala ze strany na stranu a protiútoky končily na pozorných obranách. V desáté minutě využívá soupeř přečíslení a snižuje na 3:6.

Ve třetí třetině se ostravští florbalisté snaží brankově dotáhnout na vikingy, ale ztroskotávají na pozorné obraně. V páté minutě střílí Adam Štefek po nahrávce Kostelníka sedmou branku. Trenér ostravských florbalistů to nevzdává, bere si oddechový čas a sedm minut před koncem zápasu odvolává brankáře. Vikingové pozornou obrannou hrou dotáhli zápas do vítězného konce.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC Orca Krnov 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)

Před velmi početným domácím publikem se chtěli krnovští florbalisté vytáhnout a tak Vikingy čekal těžký zápas. Krnov se opíral o vynikající výkon svého brankáře na kterém ztroskotaly všechny pokusy kopřivnických hráčů. A tak na konci první třetiny svítil výsledek 0:2.

Po důraznější domluvě o přestávce, vikingové zrychlili a častěji ohrožovali krnovského brankáře. Ale ten se zdál neomylný. Konečně v páté minutě při přesilovce Matula prostřelí všechno, včetně brankáře. Asistoval Fojtů. Ve třetí minutě třetí třetiny, po krásné kombinaci celé řady vidí Matula u levé tyče Zátopka a je konečně vyrovnáno. Ve dvanácté minutě Nahrává Štefek Matulovi a ten opět vše prostřelí. Na konci zápasu soupeř odvolává brankáře, ale míče se zmocní Jahoda, přihrává Honzovi Fojtů a ten pečetí výsledek na konečných 4:2.

"Chtěl bych všechny hráče pochválit. Nastoupili k oběma zápasům velmi zodpovědně. Byli poctiví a nic nevzdávali, což se nám vyplatilo v hlavně psychicky těžkém druhém zápase. Velmi mě potěšil výkon brankáře Bartoňe a celé první řady. Výrazně byl vidět Ondra Matula. Jako správný kapitán burcoval se Zátopkem tým a v druhém zápase dvěma brankami a jednou asistencí podržel vikingy a dotáhl zápas do vítězného konce. Ale ještě jednou, dík patří všem. Bylo to super!" dodal po zápase Dušan Hejč trenér Vikings Kopřivnice.

Kompletní výsledky 2. ligy juniorů naleznete zde.

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.

verze pro mobil | standardní verze