14
399

FBC Vikings Kopřivnice - Junioři

Junioři v Horní Suché vítězně

Kopřivnické juniorské družstvo potvrdilo svou formu z minulého kola a ani na turnaji v Horní Suché nepoznalo chuť porážky. V prvním utkání si poradilo s týmem Přerova 6:4 a vítězný byl i druhý zápas proti Šternberku. V něm soupeři oplatilo porážku z prvního vzájemného měření sil a Kopřivnice zvítězila 5:2.

FBC Vikings Kopřivnice x FBC Přerov 6:4 (2:2, 2:0, 2:2)

Přerovský soupeř budil respekt, přesto se kopřivničtí florbalisté pustili do něj z vervou. Lehce ovládli hřiště a vytvořili si několik šancí. Ve čtvrté minutě se za brankou uvolnil Zátopek, našel před ní zcela odkrytého Menzela a Jirka se nemýlil. V osmé minutě rozehrával Fojtů před naší brankou. Přihrávka na centra se mu moc nepovedla. Přerovský útočník ji vystihl a vyrovnává. Ve dvanácté minutě minutě hrajeme oslabení při kterém inkasujeme druhou branku.. O minutu později Fojtů napravuje svou chybičku a po nahrávce Zátopka z pozice obránce vyrovnává. Od druhé třetiny vikingové ovládli hřiště, kontrolují hru. V páté minutě po pěkné kombinaci první pětky Štefek dostává vikingy do vedení. O dvě minuty později Zátopek nachází před brankou Kostelníka a je to 4:2. Vikingové mají velkou převahu,ale brankově se jim toho nedaří využít. Ve třetí minutě třetí třetiny Ondra Matula prudkou střelou prostřelí vše, včetně brankáře.  V 9. minutě soupeř z přesilovky snižuje na rozdíl dvou branek, ale o půl minuty po přihrávce Štefka Zátopek navyšuje výsledek o tři branky. Minutu před koncem utkání nařizuje rozhodčí trestný nájezd a přerovský útočník upravuje na konečných 6:4 pro Vikingy.

Fbc Excalibur Šternberk x FBC Vikings Kopřivnice 2:5 (0:2, 0:1, 0:4)

Vítězství v druhém zápase se nerodilo lehce. Excalibur hrál pozorně v obraně a hrozil z protiútoků. V 5. minutě fauluje Kostelník a soupeř přesilovku využívá. O minutu později rychlý protiútok a prohráváme o dvě branky. V druhé třetině vikingové výrazně zabrali. Zatlačili soupeře do defenzívy. výsledkem je několik faulů. Při jedné z přesilovek nahrává Štefek Matulovi a ten bombou prostřelí brankáře. Ve druhé minutě třetí třetiny nahrává Fojtů středem hřiště Jahodovi. Ten se obtáčí kolem obránce a nekompromisně vyrovnává. Vikingové ovládli hřiště a mohutným náporem se snaží přetočit vítězství na svou stranu. V jedenácté minutě Zátopek nachází před brankou Štefka a vedeme. O třicet sekund později zatáhne Matula po levé straně míč a uvolňuje napravo Zátopka a ten se nemýlí. A o minutu později si to Zátopek se Štefkem zopakují. Vojta křižnou nahrávkou napříč obranným pásmem soupeře uvolňuje Adama a ten bez přípravy střílí do odkryté branky, Krásná kombinace. Výsledek vikingové už v klidu uhlídali.

"V prvním zápase jsem neměl moc pochyb o vítězství. Kluci byli jednoznačně lepší a jen ty branky chyběly. Ve druhém zápasu to bylo od poloviny o srdíčku a to naši kluci měli obrovské a díky tomu jsme vyhráli. a zato jim patří můj velký dík. Mrzí mě,že soupeř ze Šternberka hrál hodně tvrdě,někdy až za hranici regulérnosti. Pletou si florbal s hokejem. Některé zákroky byly hodně drsné a mají na svědomí zranění našeho nadějného hráče Kuby Kostelníka." řekl po zápase trenér Dušan Hejč.

Kompletní výsledky 2. ligy juniorů naleznete zde.