• header_vikings_2017_03.png
  • header_vikings_2017_01.png
  • header_vikings_2017_10.png
  • header_vikings_2017_07.png
  • header_vikings_2017_05.png
  • header_vikings_2017_02.png
  • header_vikings_2017_09.png
  • header_vikings_2017_04.png
  • header_vikings_2017_06.png
  • header_vikings_2017_08.png

Děkujeme za podporu:

Hledat na webu:

Počítadlo:

3790199
Dnes
Včera
Minulý měsíc
4
10
578

Florbalové linky:

Přihlášení:

FBC Vikings Kopřivnice - Neligové Turnaje - Junioři

Kopřivničtí junioři získali 3. místo na Slovenském poháru v Topolčanech

nahled juniori clanek sp 2017V rámci propagace florbalu na Slovensku pořádá tamní svaz každý rok turnaj a to vždy v jiném městě. Ten letošní devátý ročník hostily Topolčany. A náš juniorský tým doplněný několika dorostenci se ho zúčastnil. A již zařazením do docela těžké skupiny ukazovalo, že odehrajeme těžká a vyrovnaná utkání.

V pátek Vikingové rozjížděli turnaj s velmi silným soupeřem IBF Pressburk. Tým nabitý reprezentanty Slovenska měl ty nejvyšší ambice. Naši hráči se nezalekli a po velkém boji vyhráli těsně 3:2. Branky vsítili Purmenský 2 a Jahoda.V sobotu dopoledne nás čekal White Eagles Bratislava. Štefek tečí o koleno soupeře otevírá skóre. Potom se prosazuje naše nejmladší pětka a Žáček zvyšuje . Vyrovnané utkání vítězíme 2:0. Ve třetím utkání s FBC 1. Trnava vítězíme 2:1 a pojistíme si první místo ve skupině a tím přímý postup do semifinále. Branky vstřelili Zátopek a Jahoda. V neděli sice na začátku prohráváme s domácím Źochar Topolčany 1:2 , ale drtivým tlakem zápas vikingové zápas otáčí a vyhrávají 4:3. Táto výhra nám zajišťuje třetí místo, jelikož máme nejlepší bodový koeficient ze všech týmů. Odpoledne začíná semifinále a proti nám opět IBF Pressburk. Nešťastnou střelou z dálky se soupeř ujímá vedení. Při naší přesilovce hráč Pressburku vypichuje míč a zvyšuje na 0:2. Změnou stylu a celoplošným napadáním si Vikingové vynutí obrovský tlak a zatlačí soupeře do defenzívy. Spousta šancí končí mimo, nebo na brankáři Pressburku. V závěru vikingové odvolávají brankáře, ale inkasují třetí gól do prázdné branky. Turnaj pro náše hráče končí na pěkném třetím místě. Vítězem se stává mužstvo Košic, které ve finále zdolává Pressburk 4:2. Na závěrečném ceremoniálu náš tým dostává pocty i po stránce individuální. Nejlepším obráncem turnaje se stal Honza Fojtů a Vojta Zátopek se protlačil do turnajového Allstars Teamu.

Slova Hejče Dušana trenéra Vikings Kopřivnice: "Turnaj se nám velice vydařil. Kluci chtěli uspět a udělali pro to hodně. Bojovali,dřeli a nevzdávali to do poslední minuty. Na všechny soupeře jsme měli, i na ty extraligové. Jediná stinná stránka bylo neproměňování šancí. A s tím se potýkáme už delší dobu. Kdyby jsme je proměňovali mohli jsme i pomýšlet na metu nejvyšší. Musíme na tom pro příští sezónu zapracovat a to intenzivně. Chtěl bych pořadatelům poděkovat za dobře připravený turnaj. Vikingům se v Topolčanech líbilo a vše si užili. Už jsme dostali pozvánku na příští ročník, který se koná tentokrát v Půchově. V návaznosti na výborné výkony nás oslovili i představitelé Pressburku. I oni nás zvou na svůj turnaj. Chtěl bych poděkovat rodičům za podporu, kterou nám věnovali. Pomáhali mi vše organizovat, vozili nás auty, fandili. Celý turnaj jsem si proto opravdu užil."

Pro přidávání komentářů je nutné se registrovat a přihlásit.

verze pro mobil | standardní verze