2
11
601

Muži si v Brně připsali další těsnou prohru

Ve čtvrtek dohrávali Vikingové v Brně odložené utkání proti vedoucímu celku Národní ligy. Před utkáním dali trenéři dohromady jen dvě formace a tak byla nařízena defenzivní taktika. Velmi dobrý týmový výkon Kopřivnice domácí hodně potrápil. Uzdravený junior Robert Socha dokonce nastřílel do brněnské sítě postupně tři branky. V samotném závěru se domácí museli strachovat o výsledek. Vikingové tlačili v power-play a od vyrovnání zachránil TROOPERS skvělými zákroky domácí gólman Chrást.

Muži odváží ze Svitav důležité body!

Vikingové zvládli utkání ve Svitavách a v neúplné tabulce Národní ligy poskočili na průběžnou osmou příčku. O výhře rozhodla zejména povedená druhá třetina, ve které kopřivničtí florbalisté nastříleli domácím postupně tři branky.

Muži padli v Opavě

Počty zranění v kádru mužského áčka stále rostou a dělají kopřivnickým trenérům čím dál větší vrásky. I v Opavě hráli Vikingové v improvizované sestavě na 2 pětky a s domácími dokázali držet krok jen v první třetině, ve které remizovali 2:2. V dalším průběhu už měli domácí průběh zápasu pod kontrolou a dokráčeli si pro 3 body.

Aligátoři padli v prodloužení

Áčko doma dokázalo zkrotit běhavé Aligátory, ale zase to byli nervy. Přítomní diváci viděli velmi vyrovnané utkání, které se hrálo ve slušném tempu a šance se střídaly na obou stranách. Po šedesáti minutách bylo skóre vyrovnané a zápas nakonec ukončil přesnou trefou v prodloužení Lukáš Herblich.

Muži ztratili v Rožnově dobře rozehraný zápas!

V sobotu se A-tým po dvoukolové covidové pauze opět zapojil do Národní ligy, když v tradičním derby hostoval na horké rožnovské půdě. Vikingové zápas rozehráli výborně a po první třetině vedll už o 3 branky, ale v dalším průběhu zahodili příliš mnoho šancí a Sršni se do zápasu dokázali vrátit. Po dvou třetinách bylo srovnáno a ve třetí části domácí dvěmi brankami utkání otočili. Vikingům, kteří odehráli vlivem velké marodky zápas na dvě pětky začali pomalu docházet síly. Jiskřičku naděje vykřesal ještě na začátku 59. minuty při hře bez brankáře Jakub Kostelník. Dramatickou koncovku nakonec Rožnov ustál a muži se vracejí bez bodů. Další smutnou skutečností sobotního derby je zranění Vojty Zátopka, které si vyžádá delší dobu rekonvelescence. Přejeme mu proto brzké uzdravení.

Muži doma nestačili na Třebíč

Dvouzápasovou vítěznou šňůru Vikings přerušili v sobotu překvapivě florbalisté Třebíče. Hosté předvedli v Kopřivnici velmi koncentrovanou hru v obraně a v kombinaci s vlažným až bezzubým útokem domácích to stačilo. Do dalších utkání musí Vikingové jednoznačně přidat v osobním nasazení a zlepšit přechod do útočné fáze, kterému chyběl moment překvapení.

FBC Vikings Kopřivnice - Snipers Třebíč 2:4 (1:1,0:1,0:2)

Kubátko rozhodl utkání proti Horní Suché v poslední vteřině!

Vikingové se v Horní Suché postarali o neskutečné drama se šťastným koncem. I když téměř celý zápas prohrávali, dokázali drtivým finišem v posledních deseti minutách srovnat 3 brankové manko po gólech Opatřila, Tomana a Vávry.  V poslední vteřině pak gradující tlak Kopřivnice korunoval parádní střelou z otočky Kubátko a bylo rozhodnuto.

FBC Horní Suchá - FBC Vikings Kopřivnice 7:8 (3:1,2:3,2:4)

Muži otočili utkání s Pelhřimovem!

Ve třetím kole Národní ligy hostila Kopřivnice tým z města rekordů Spartak Pelhřimov. Po nepříliš povedené první třetině Vikingové zabrali a poprvé v sezóně se radují z vítězství.

FBC Vikings Kopřivnice - Spartak Pelhřimov 8:5 (1:2,3:0,4:3)

Muži v Hluku prohráli až v prodloužení

FBC Spartak Hluk - FBC Vikings Kopřivnice 5:4p (1:1; 2:3; 1:0; 1:0)
V sobotu 18.9.2021 jsme zajížděli k druhému mistrovskému utkání tohoto ročníku a to na půdu FBC
SPARTAK HLUK.

PRVNÍ MISTROVSKÉ UTKÁNÍ MUŽŮ A POUZE ZA BOD

Po skoro roce nucené pauzy se opět naplno rozjela Národní liga mužů. V sobotním utkání jsme na domácí palubovce přivítali odvěkého rivala z Ostravy, mužstvo MVIL.

Historicky každé utkání s tímto soupeřem je charakteristické vysokým nasazením a fyzickou hrou plnou osobních soubojů.

FBC Vikings Kopřivnice - 1. MVIL Ostrava 6:7 p (3:1,2:3,1:2,0:1)